Geri İade ve Değişim


İade ve Değişim Koşulları

1 ) Aldığım ürünü/ürünleri iade edebilir miyim?
nobili2000.com üzerinden almış olduğunuz ürünleri, size teslim edildikten sonraki 14 iş günü içinde ücretsiz olarak iade edebilirsiniz.
İade edilecek ürün veya ürünlerin tüm parçaları eksiksiz olarak orijinal ambalajında olmalı ve faturası ile birlikte gönderilmesi gereklidir. Bu sebeple ürününüz elinize ilk ulaştığında mutlaka kontrol ederek almanızı, bir hasar olduğu takdirde bunu bildirip kabul etmemenizi önemle hatırlatmak isteriz.
Ürün orijinal paketinde değilse iade tutarından paketleme masrafı düşülmektedir. Gönderdiğiniz üründe kalite kontrolünden geçemeyecek tür lekelenme, ıslanma, yanma gibi durumlardan doğan iadeler söz konusu ise ürün kabul edilmemektedir. Bu durumlarda kargo masrafını karşılayarak ürünü geri alabilirsiniz.

2 ) İade veya değişim sürecini nasıl başlatabilirim?
İade/değişim veya sorunlu parçaların değişimi için, "destek@nobili2000.com" adresimize e-posta yolu ile yazılı olarak talebinizi iletmeniz gerekmektedir. Telefon ile iade işlemi alınmamaktadır.
Yollamış olduğunuz iade veya değişim taleplerinde; ürünün durumunun tespiti için, ilgili ürüne ait detaylı fotoğraflar yer almalıdır. Uzman ekiplerimiz konuyu 2 iş günü içerisinde inceleyerek tarafınıza dönüş yapacaklardır.
Kargo ile yapılacak değişimlerde; ürünün tamamı tekrar üretilecek ve en geç 10 iş günü içerisinde adresinize yollanacaktır.
Talebinizin onaylanması ile birlikte iade etmek istediğiniz ürünü Kargo hasar tespit tutanağınız ile ( kargodan doğan sorun var ise ) UPS Kargo karşı ödemeli olarak geri yollayabilirsiniz.
Kargodan doğan darbe v.b unsurlar için mutlaka hasar tespit tutanağı tutulması gerekmektedir. Aksi takdirde değişim veya iade yapılmamaktadır.
Ürünün iade ve değişim işlemleri için ürününüzün faturasını tarafımıza mutlaka göndermeniz gerekmektedir.
Anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri ( UPS Kargo ) haricinde gönderilen kargoların ödemesinden firmamız sorumlu değildir.
Anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri ( UPS Kargo ) haricinde gönderilen kargoların kaybolmasından firmamız sorumlu değildir.

3 ) Ayıplı / kusurlu ürün iadesi
nobili2000.com üzerinden yapacağınız alışverişlerinizde tarafımızca gönderilen ürünün tarafınıza eksik / kusurlu gönderilmiş olması durumunda ürünü en geç 14 gün içerisinde ücretsiz kargo ile gönderebilirsiniz.
bu işlemler için madde 2 deki " iade sürecini nasıl başlatabilirim " yazısındaki iade/ değişim işlemlerini başlatma koşullarını yerine getirmeniz gerekmektedir.

4 ) Kaç gün içinde ödememi geri alabilirim?
Cayma bildiriminizin bize ulaştığı andan itibaren, ürünlerin alımı ve iade süresi 10 gün içerisinde tamamlanmaktadır.
Kredi kartı ile yapılan ödemelerde ürün tutarı 7 gün içerisinde bankaya iade edilir. Bundan sonraki süreçte tutarın hesabınıza yansıması tamamen banka işlem süreçleri ile alakalıdır. Kredi kartına iade edilen tutarın hesabınıza yansıtılması ortalama 2 ile 3 haftayı bulabilmektedir.

5 ) İade ve değişim şartları nedir?
İade edilmek istenen ürün size ulaştığı şekilde; paketli, eksiksiz ve hasarsız olarak tarafımıza gönderilmelidir. Ürün ulaştıktan sonra uzmanlarımız tarafından genel kontrolleri yapılmaktadır. Bu kontrollerin sonrasında herhangi bir eksiklik görüldüğü takdirde belirlenen tutar iade tutarından düşülmektedir. Bu durumlara örnek olarak;
Ürün orijinal paketinde değilse iade tutarından paketleme masrafı düşülmektedir. Gönderdiğiniz üründe kalite kontrolünden geçemeyecek tür lekelenme, ıslanma, yanma gibi durumlardan doğan iadeler söz konusu ise ürün kabul edilmemektedir. Bu durumlarda kargo masrafını karşılayarak ürünü geri alabilirsiniz.
Kasti veya hata ile oluşmuş hasarlarda, hasar gören parçanın değeri kadar tutar iade tutarından düşülmektedir. Örneğin; ürün 3 parçadan oluşuyor ve 1 parçada hasar oluşmuşsa o parçanın değeri kadar tutar iade tutarından düşülmektedir.

Memnun Müşteri Yaratmak !.
Türkiye'nin ilk online sehpa alışveriş sitesi Monte Sehpa .net müşterilerimizin şikayet ve önerilerini ilk planda tutmaktadır . Çözümü gerçekleşmeyen her türlü şikayet ve önerileriniz için 0232 - 281 68 68 no lu telefonumuzdan veya destek@nobili2000.com adresimizden bizlere ulaşmanızı önemle rica ederiz.

Saygılarımızla

Akdaş Grup Müşteri Hizmetleri

 

kurTi Tasarım Kurtuluş ÖZ